Menu Close

Επιμορφωτικές Δράσεις της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας για την υποστήριξη του 8ου Μαθητικού Συνεδρίου

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας διοργανώνει διαδικτυακές επιμορφωτικές συναντήσεις, στο πλαίσιο των δράσεων για τον εορτασμό του 1821, αλλά και στήριξης των εκπαιδευτικών που υλοποιούν Πολιτιστικά Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων και θα συμμετέχουν στο 8ο Μαθητικό Συνέδριο «Μαθαίνω τον Πολιτισμό του Τόπου μου» και όλων όσοι ενδιαφέρονται. Οι επιμορφωτικές συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν μέσω της πλατφόρμας WEBEX σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Λάρισας & Τυρνάβου, την Ιερά Μητρόπολη Ελασσώνος, τον Εθνικό Οργανισμό Υποστήριξης της δράσης eTwinning, το Λύκειο Ελληνίδων Λάρισας, το Λαογραφικό Ιστορικό Μουσείο Λάρισας, το Εθνικό Κέντρο Έρευνας και Διάσωσης Σχολικού Υλικού (ΕΚΕΔΙΣΥ) και θα πραγματοποιηθούν στις 12, 13, 19 και 20 Απριλίου 2021.

Περισσότερες λεπτομέρειες και το αναλυτικό πρόγραμμα θα το βρείτε στο έγγραφο (κάνοντας κλικ εδω).

Βεβαιώσεις θα δοθούν σε όσους επιθυμούν μέσω συνδέσμου που θα είναι ενεργός κατά τη διάρκεια των επιμορφωτικών συναντήσεων.

Όλοι/ες οι εκπαιδευτικοί των σχολείων που επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή θα πρέπει να το κάνουν ως την Τετάρτη 8/4/2021 στην ηλεκτρονική φόρμα: https://forms.gle/X5ek6CrmmmjfsbU19